Az Erasmus+ program felsőoktatási akció programja az oktatás minőségének növelését és az európai együttműködés elmélyítését hivatott segíteni pályázatai révén. A program a neves filozófusról, teológusról, humanistáról Rotterdami Erasmusról (1465–1536) kapta a nevét. Az Erasmust az egyetemek közötti nemzetközi együttműködés elősegítésének, az európai hallgatói és oktatói mobilitás növelésének, az átláthatóságnak és a külföldön végzett tanulmányok és megszerzett képesítések teljes akadémiai elismerésének, beszámításának szándéka vezérli. Az Erasmus az Európai Bizottság egyik legsikeresebb és legismertebb programja, mely mostanáig több mint 3 millió egyetemi hallgató mobilitását segítette elő Európában. Az egykori Erasmus hallgatók szerint az Erasmus tapasztalat a végzés utáni munkakeresést is megkönnyítette számukra. Az Erasmus hallgatók 60%-a nő és a kiutazó hallgatók 80%-a a családban az első, aki külföldi tanulmányokra utazhat.

Az Erasmus program az Európai Unió 27 tagállama, a 3 EFTA ország (Izland, Liechtenstein és Norvégia) és két társult ország (Macedónia, Törökország) számára biztosítja az együttműködést a felsőoktatás területén. A 32 részvételre jogosult ország Erasmus University Charterrel rendelkező felsőoktatási intézményei vesznek részt a programban. Az Erasmus program 1987-es indítása óta több, mint 3 millió Erasmus hallgató vehetett részt külföldi részképzésen a program keretében. Bővebb információ: www.tka.hu

Magyarországi szinten az Erasmus programot a Tempus Közalapítvány koordinálja. Az egyetemek a Tempus Közalapítványhoz pályáznak Erasmus költségvetésért, az elnyert összeget saját belső pályázati rendszerükben nyertes hallgatók, oktatók és adminisztratív dolgozók támogatására használják fel.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem nemzetközi aktivitásának az alapját az EHE Európai Küldetésnyilatkozata fekteti le:

Európai Küldetésnyilatkozat 2014-2020

A megújult Erasmus+ programban (2014-2020) való részvételünk az intézmény számára kiállított Charter (ECHE) alapján folyik:

Erasmus Charter (ECHE) 2014-2020

Intézményi Charter (ECHE) 2014-2020 (letter)

Intézményi célunk az Erasmus+ kapcsolatok stabil fenntartási és tartalmi mélyítése nemzetközi partnereinkkel. Ennek feltétele, hogy a nemzetközi egyházi kapcsolat- és ösztöndíjrendszer mellett az Erasmus-ösztöndíjak versenyképességét, vonzerejét fenntartsuk. Ehhez a törekvéshez az alapot a külföldi partnerintézményeinkkel közösen fejlesztett együttműködés biztosítja.

Terminusok

Irattár