EXTRA: Online játék Luther Mártonról

Magyar nyelvű anyagok:

kateteka.hu - KateTéka Hitoktatói TudásTár a Paraklétosz Könyveház gondozásában

kreativhittan.blogspot.hu - kreatív hitoktatási ötletek blogja

plebania.net - A Virtuális Plébánia Portál számos hitoktatásban használható anyagot kínál a hittanterem valamint a gyerekszoba címek alatt.

hittan.lap.hu - hitokatatással foglalkozó oldalak gyűjteménye

Angol nyelvű anyagok:

Valláspedagógia tudományos portálok:

> EFTRE (The European Forum of Teachers in Religious Education, azaz Európai Vallástanárok Fóruma) azzal a céllal jött létre, hogy a hitoktatást támogató európai szintű szervezet legyen, s hogy fórumot biztosítsanak a különböző elméletek és munkamódszerek egymással való megosztásának.

www.eftre.net

> AULRE (The Association of University Lecturers of Religion and Education), elsősorban angliai egyetemi oktatók valláspedagógiai szervezete, melynek honlapján hírek, konferenciafelhívások, s a honlapon keresztül  a Jounal of Believs and Values aktuális számai érhetőek el.

www.aulre.org.uk

> The Farmington Institute, keresztyén valláspedagógiai tudományos intézet, melynek honlapján ösztöndíjkiírások, s az ösztöndíjak segítségével megvalósult kutatások tudományos közleményei találhatóak.

www.farmington.ac.uk

> NATRE (The National Association of Teachers of Religious Education) brit vallástanárok szakmai szervezete, melynek honlapján szaktudományos cikkek, kutatási beszámolók is megtalálhatóak számos didaktikai anyag mellett.

www.natre.org.uk

> Christian Education Folyóirat- és könyvkiadó, mely a világ minden tájáról származó keresztyén valláspedagógiai tárgyú mű kiadását végzi.

www.christianeducation.org.uk

> RE: Online gyakorlatorientált vallásközi valláspedagógiai honlap kiemelt kutatási témák dokumentáció jával

www.reonline.org.uk

> Az Ontario Consultants of Religious Tolerance honlapja, mely vallástudományi fogalmak széles körű tárházát, vallásokhoz kapcsolódó szakcikkek gyűjteményét nyújtja.

www.religioustolerance.org

Didaktikai anyagok:

> Keresztyén hitoktatási anyagok és óravázlatok gyűjteménye

www.thereligionteacher.com

> A NATRE által összegyűjtött s közreadott oktatási segédanyagok és óravázlatok gyűjteménye.

www.natre.org.uk/resources

Német nyelvű anyagok:

Valláspedagógia tudományos portálok:

> Zeitschrift für Religionspädagogik c. folyóirat, mely a szakcikkeken túl hasznos valláspedagógiai linkgyűjteményt is tartalmaz.

www.theo-web.de

> A Wissenschaftlich Religionspädagogisches Lexikon online kiadása.

www.bibelwissenschaft.de/wirelex/wirelex

> Az EKD (Evangelische Kirche in Deutschland) által fenntartott ökumenikus valláspedagógiai és hitoktatási szakmai oldal, mely didaktikai anyagokon túl számos valláspedagógiai szervezet és intézmény híreit és konferenciahirdetményeit megjeleníti.

www.rpi-virtuell.net

> Comenius Institut Evangelische Arbeitsstätte für Erziehungswissenschaft e.V. evangélikus neveléstudományi intézmények honlapja számos neveléstudományi és valláspedagógiai hírrel, konferenciafelhívással és onlie szakfolyóiratok anyagával.

www.comenius.de

> FOCUS, a GEKE angol-német nyelvű teológiai folyóirata. (Bizonyos lapszámok, pl. 26. kifejezetten valláspedagógiai kapcsolódású témákkal)

Didaktikai anyagok:

> Az ökumenikus valláspedagógiai és hitoktatási szakmai oldal didaktikai gyűjteménye.

www.rpi-virtuell.net/material

> A lipcsei egyetem valláspedagógiai intézete oktatója által összegyűjtött s valláspedagógiai megfontolásokkal ellátott vallási tárgyú képzőművészeti alkotásokról tárháza.

> Témagyűjtemény óravázlatokkal, feladatokkal a németországi evangélikus hitoktatási tantervek alapján

> Szabadon felhasználható digitális tananyagok hitoktatás és etika tantárgyakhoz