Log-in

Egyetemi hírek

2019-ben az Evangélikus Hittudományi Egyetemen másoddiplomás lelkészképzés indul. A

A képzés három egységből épül föl:

1. Részismereti képzés
  2. Teológia mesterképzés
  3. Gyakorlati év

Az képzés első szakasza a tavaszi félévben indul, a jelentkezéseket november elejétől fogadjuk.

A képzésről, a határidőkről a mellékelt tájékoztatóban olvashatnak, a felvételi részleteit október 26-án tesszük közzé.

2018. október 15-én 17.30-kor az EHE kápolnájában kerekasztal-beszélgetés lesz "Helytállás vagy kompromisszum?" címmel.  A program során bemutatásra kerül Helmut David Baer amerikai teológia és filozófiaprofesszor "Kompromisszum vagy kollaboráció?" című idén tavasszal megjelent új könyve is, mely a helyszínen kedvezményesen megvásárolható.

Mindenkit szeretettel várunk!

Részleteket megtalálja ITT

A közel 15 éves múltra visszatekintő pedagógus-továbbképzés 2018 augusztusában zárta a 2017–2018-as tanévi budapesti képzését.
A huszonegy evangélikus iskolában vagy óvodában tanító pedagógus számára a képzés utolsó négy napját új formában, a mai élménypedagógia kihívásait a mindennapokban megvalósító pedagógusok számára élményekre alapuló formában szervezték meg.
Ezek az impulzusok a teológiával, a teológia gyakorlati megtapasztalásával kapcsolatos élmények voltak.

A teljes cikk itt olvasható el: https://www.evangelikus.hu/tovabbkepzes-elmenye

Terminusok

Irattár